Červenec 2018

Začátkem července 2018 proběhla aktualizace systému ELF na vyšší verzi. Z hlediska systému Moodle šlo o přechod z verze 3.4 na verzi 3.5. Nová verze přináší především rozšíření možností nahrávání souborů, včetně nové funkcionality umožňující vytváření krátkých audio- a videozáznamů přímo v Moodlu.Modul Test


Povolené typy souborů v úlohách typu "Dlouhá tvořená odpověď"
U úloh typu "Dlouhá tvořená odpověď je nyní možné specifikovat, které typy souborů mohou studenti odevzdávat jako přílohu. Informace o povolených typech souborů se studentům zobrazí při plnění testu.
Nahrávání souborů v hodnocení úloh typu "Dlouhá tvořená odpověď"
Při hodnocení úloh typu "Dlouhá tvořená odpověď" lze nyní pomocí příslušných tlačítek v editoru nahrát multimediální soubory a použít je jako součást komentáře. Tato funkcionalita také nahrazuje starší způsob pořizování audionahrávek pomocí repozitáře Audio rekordér.

Atto editor


Rychlý záznam zvuků a videa
Pomocí nových tlačítek v HTML editoru Atto lze nyní přímo v kurzu vytvářet krátké audio- a videonahrávky.

Ostatní


Volba vizuálního motivu
V nastavení uživatelského profilu je nyní možné zvolit si upřadnostňovaný motiv. Vedle stávajícího vzhledu ELFu je k dipozici také oficiální motiv Boost. Boost nabízí lepší podporu responzivního designu a vyšší kompatibilitu s novými funkcemi, a ptoto se v budoucnu pravděpodobně stane primárně podporovaným motivem Elfu.
Hromadná manipulace s uživateli
Na stránce "Účastníci" lze nyní hromadně upravit či zrušit zápis uživatelů zapsaných pomocí metody "Zápis sebe sama do kurzu".
Obrázky kurzů na Nástěnce
Na stránce "Nástěnka" se nyní zobrazují obrázky nastavené pro jednotlivé kurzy. Pokud kurz žádný obrázek nastavený nemá, zobrazí se na Nástěnce s některým z náhodně generovaných obrázků.
Informace o způsobu zobrazení odpovědí v Anketě
Před odesláním odpovědí v modulu Anketa se nyní zobrazuje informace o tom, zda je hlasování anonymní, nebo ne.