Srpen 2021

Největší novinkou při přechodu na verzi 3.9 je zavedení modulu H5P a s ním také Banky obsahu.


Vzhled

Nový aktivity chooser
Aktivity chooser má nový vzhled a umožňuje označit některé moduly hvězdičkou, čímž si uživatel vytvoří vlastní rychlý přístup k požadovaným modulům. Karta reccomended zobrazuje věci doporučené adminem. Taktéž přibyla možnost vložit modul H5P.
Kniha
Tlačítko pro posun o kapitolu dál a zpět nově obsahuje názvy příslušných kapitol.

Modul H5P

Modul H5P
Modul se vytvoří stejně jako jiné aktivity, liší se ale obsahem. Aktivity H5P je nutné importovat nebo vytvořit v Bance obsahu.
Banka obsahu
Do banky obsahu se uživatel dostane při vytváření modulu H5P nebo kliknutím na Banku obsahu vlevo v menu (nutné rozkliknout menu příslušné verze ELFu, např. ELF 20/21).
Začátkem července 2018 proběhla aktualizace systému ELF na vyšší verzi. Z hlediska systému Moodle šlo o přechod z verze 3.4 na verzi 3.5. Nejvýraznější novinkou je povolení oficiálního motivu Boost, který si nyní uživatelé mohou zvolit jako upřednostňovaný motiv. Dále nová verze přináší především rozšíření možností nahrávání souborů, včetně nové funkcionality umožňující vytváření krátkých audiozáznamů přímo v Moodlu.Vizuální motiv

Volba vizuálního motivu
V nastavení uživatelského profilu (volba Upřednostňovaný motiv) je nyní možné zvolit si preferovaný motiv. Vedle stávajícího vzhledu ELFu je k dipozici také oficiální motiv Boost. Boost nabízí lepší podporu responzivního designu a vyšší kompatibilitu s novými funkcemi, a ptoto se v budoucnu pravděpodobně stane jediným podporovaným motivem Elfu.
Upřednostňovaný motiv lze zvolit také na úrovni konkrétních kurzů (volba Vnutit motiv v rámci Nastavení kurzu).

Modul Test


Povolené typy souborů v úlohách typu "Dlouhá tvořená odpověď"
U úloh typu "Dlouhá tvořená odpověď" je nyní možné specifikovat, které typy souborů mohou studenti odevzdávat jako přílohu. Informace o povolených typech souborů se studentům zobrazí při plnění testu.
Nahrávání souborů v hodnocení úloh typu "Dlouhá tvořená odpověď"
Při hodnocení úloh typu "Dlouhá tvořená odpověď" lze nyní pomocí příslušných tlačítek v editoru nahrát multimediální soubory a použít je jako součást komentáře. Tato funkcionalita také nahrazuje starší způsob pořizování audionahrávek pomocí repozitáře Audio rekordér.

Atto editor


Rychlý záznam zvuků
Pomocí nového tlačítka v HTML editoru Atto lze nyní přímo v kurzu vytvářet krátké audionahrávky. Maximální povolená délka nahrávek je 120 sekund. Pro pořízení delších nahrávek doporučujeme využít tlačítko Medial.

Ostatní


Nahrazení bloku Sledování plnění činností blokem Postup plnění Zastaralý blok Sledování plnění činností byl zrušen a nahrazen udržovanou alternativou Postup plnění.
Hromadná manipulace s uživateli
Na stránce "Účastníci" lze nyní hromadně upravit či zrušit zápis uživatelů zapsaných pomocí metody "Zápis sebe sama do kurzu".
Obrázky kurzů na Nástěnce
Na stránce "Nástěnka" se nyní zobrazují obrázky nastavené pro jednotlivé kurzy. Pokud kurz žádný obrázek nastavený nemá, zobrazí se na Nástěnce s některým z náhodně generovaných obrázků.
Informace o způsobu zobrazení odpovědí v Anketě
Před odesláním odpovědí v modulu Anketa se nyní zobrazuje informace o tom, zda je hlasování anonymní, nebo ne.


Comments